Team

I ORANGE elevator går vi efter bredde, både i personlighed og viden - det kan du se på vores team.

Mød dem herunder

Senior Strategi-konsulent

Mette Sandahl er uddannet cand.mag. i interpersonel organisationskommunikation fra Aalborg Universitet. Mette har med et analytisk blik på proces og forretning sikret levedygtige koncepter og positiv udvikling.

Nøgtern og struktureret, legende og kreativ – hver ting til sin tid.

 

Telefon: +45 4031 1911

Mail: mette@orangeelevator.com

Founder

/CEO

Kasper Møgelvang er uddannet Cand.merc.(jur.) fra Handelshøjskolen i Aarhus. Hans arbejdsform er præget af overblik og struktur, der i kobling med en intuitiv fornemmelse for situationer og mennesker gør det muligt at etablere arbejdsprocesser, der rummer plads til både refleksion og handling.

 

Telefon: +45 2248 1740

mail: kasper@orangeelevator.com

Senior Strategi-konsulent

Trond Poulsen er uddannet Cand.merc.(fil.) fra Copenhagen Business School. Års erfaring i kommunikationsbranchen har lært ham at lykkes med kommunikation og sætte niveauet, så det passer præcist til kunden. Han er vant til at arbejde tæt med kunder for at lave kommunikation og strategi, der er professionelt udført.

 

Telefon: +45 4094 1612
mail: trond@orangeelevator.com

Projektleder

Lea Elinor Nielsen er uddannet indenfor turisme og holder graden MA in Tourism. Med hendes varierede baggrund indenfor destinationsudvikling, analyse, og SoMe- samt hjemmesidevedligehold, giver det hende mange styrker i løsningen af ORANGE elevators opgaver.
 

Telefon: +45 4045 5190

Mail: lea@orangeelevator.com

Associate

Peter Okholm er Cand. Mag i Informationsvidenskab fra Aarhus Universitet. Han er specialist i UX og digital produktudvikling og har skabt købsoplevelser for nogle af verdens største brands. I elevatoren trækker vi især på Peter, når projekterne er af digital karakter. 

 

Telefon: +45 6130 6575

Mail: peter@orangeelevator.com

Associate

Jonathan Nielsen er uddannet cand.mag. fra Københavns Universitet, hvor han har studeret litteratur, moderne kultur og kulturformidling. Han har et skarpt øje for PR og den gode historie, der skal placeres, så de skaber maksimal synlighed.

 

 

Telefon: +45 2182 7580

Mail: jonathan@orangeelevator.com